ORGANICA vyrostla na urbanisticky rozvolněné ploše bývalého brownfieldu, což umožnilo návrh svébytného solitéru. Jedná se o téměř čtvercový pozemek, který je na severní straně ohraničený budovou OC Forum Nová Karolina, na jižní straně jej vymezuje linie severní fasády Trojhalí. Na východní straně pěší zóna vedoucí z náměstí Biskupa Bruna k Trojhalí, kde mezi budovou Organicy a pěší zónou vznikl příjemný park tvořený kruhovými zelenými plochami, které se propisují i do atria navrhované budovy. Ve volných nárožích se budova vypíná, zatímco ve středních částech pozemku se stahuje dovnitř, tak aby mezi budovami vznikl atraktivní prostor-park poskytující výhled z kanceláří do zeleně.

Kontext poněkud drsného ostravského urbanismu je díky tomuto novému tvaru decentně doplněn o jemnější křivky.

Organica building - Ostrava

PROFIL
ARCHITEKTA

„Přistávací modul ve tvaru čtyřlisté vrtule zahájil klesání a úspěšně dosedl na povrch cílového tělesa. Pevně zakotvil v centru města a přeměnil se do nového využití.

Jeho čtyři parabolická ramena jsou symetricky obtočená kolem osy a vytvářejí organickou kompozici. Do nároží se rozpínají a po stranách stahují, tím se otvírají do svého okolí. V srdci modulu je umístěno atrium, přes které se do něj vstupuje. Je to klidová zóna vnitřního světa, kruh.“

Ing. arch. Ludvík Seko
Schindler architects
Používáme cookies

Záznamy cookies nám pomáhají zlepšovat naše stránky. Využíváme je k analýze návštěvnosti. Podrobnější informace najdete na straně Zásady ochrany osobních údajů.